Prečo sa ľudia boja nových vecí?

Nie všetko nové je zlé...

Mnoho ľudí si myslí, že pokiaľ žije v určitom streotype, tak je všetko OK. Viem to taktiež podľa seba. Lenže, to je omyl, ako som na to nedávno sama prišla. Raz za čas príde to obdobie, kedy Vás začnú vyčerpávať obyčajné veci. Nutne potrebujete zmenu. Prichádzajú najčastejšie úvahy typu: " Je to naozaj to, čo chcem? " Nikdy to nezistíte pokiaľ nevykročíte vpred z tieňa všednosti a pravidelnosti.

Ja napríklad riešim novú prácu a sťahovanie. Taktiež,keď sa na to všetko pozriem s odstupom času, tak mám občas pochybnosti, či som urobila dobre a neunáhlila sa. To však nezistím, pokiaľ si to nevyskúšam na vlastnej koži. Možno zistím, že v Ba mi bolo lepšie a budem sa chcieť vrátiť. Samozrejme mi v tom nič nebráni. Alebo nastane pravý opak a pocítim inde, že som našla svoj domov, kde si chcem začať už naozaj budovať budúcnosť, usadiť sa a mať rodinu.

Každý jeden sme strojcom vlastného šťastia, preto si musíme dať dokopy základné veci. Mám na mysli " pre " a " proti ". Najjednoduchšie je napísať to si na papier rozdelený na polovicu . Potom podľa toho sa možno lepšie rozhodnete. Hlavné je dobre si uvážiť každý jeden krok, čo idete urobiť. Možno je dobré ísť si po radu aj k niekomu nazainteresovanému. Bude mať triezvy pohľad aj z inej strany.

Zopár malých rád na záver:

1. vymyslieť si plán

2. oboznámiť s ním niekoho a vypočuť si rady a názory

3. najlepšie je nechať veciam voľný priebeh a neupínať sa ne

4. konať s rozvahou

5. bojovať a nenechať sa ovplyvniť neprajníkmi a zlými jazykmi

Držím Vám palce, na teraz sa lúčim, prajem veľa úspechov a radosti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Fresh Dream pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.