11.12.2019 18:12

DS30 - Ekosystém nočného života

Ako som sa vybral na vandrovku

Ťažký týždeń ubehol ako voda a priblížil sa "vysnívaný" Piatoček. Keď ste niekde sám, tak ten piatok nie je až taký vysnívaný. Predsa len v práci máte aspoň nejaký stupeň socializácie. No ale o tom inokedy :)

Takže po dlhej dobe som sa rozhodol navštíviť disco club. Prišiel som na zaujímavý poznatok, diskotéka je ako ekosystém v džungli. Po chvíli pozorovania hneď odhalíš úlohy, úmysly a rozdelenie ľudí.

Tak poďme nato rad radom:

Hneď pri vstupe ma privítali dve gorily. Celé v čiernom a vyzerajú nejako nadrozmerne oproti nám všetkým ostatným.

Hlasná hudba, ťažký vzduch s miernym nádychom potu. Tak treba ísť hneď ku baru, však zdvihnúť náladičku.

A vtedy som si to začal všímať. Vidíte tam zamilované páriky, ktoré sa tam vznášaju ako nejaké pávy. Zrovna tam moc nezapadajú, ale však treba sa ukázať.

Pri bare, alebo v miestach s dobrým rozhľadom sú osamelé levy. Levy, ktoré čakajú na svoju obeť. Pivko v ruke, úsmev na tvári a mierne pohyby do rytmu hudby. No hlava sa im točí ako periskop. Miestami sa mi zdalo, že počujem aj ten klasický zvuk "pííp, pííp". :D :D :D Vyčkávajú kedy možu zaútočiť.

Ďalej stádo antilopiek. Skupina žien, ktoré sem vobec neprišli kvoli chlapom, ale zabaviť sa, rozlúčiť sa so slobodou, oslava narodenín a podobné bláboly. Aj tak polka z nich bude po 2:00 v noci, alebo po 5 vodke s džúsom ulovená tým čakajúcim levom.

Zranené zebry, osamelé ženy s mierne začervenanými očami a so smutným výrazom na tvári, ktoré do seba lejú alkohol, ako sa len dá. Pamatajte si! Vždy, ale vždy je pri nej nejaká motivátorka alebo hyperka. Ktorá jej stále opakuje:

"Buď rada, bol to k*k*t!"

"Aj tak si ťa nezaslúžil"

"Nájdeš si iného. Pozri, koľko je tu chlapov"

Ako to býva v každej džungli, sú tu aj hyeny. Chalani, ktorý nevyzerajú zle. Ale, ale je na nich niečo divné. Niečo, čo nesedí do kompozície. Nos ako uhorka. Zuby ako hviezdy (žlté a ďaleko od seba). Čelo ako Gottwald.

No, ale aj ich čaká ich moment. Stači počkať, kým si levy rozoberú antilopy a potom zranené zebry budú žiarliť. A vtedy je ten moment. "Mrchobranie" začína.

No a ja po 5 drinku, som si uvedomil, že sa citím ako David Attenborough z BBC.

Tak som dopil pivo, odišiel som od baru s miernym úsmevom na tvári a ladným krokom do rytmu a ulovil som si tu antilopu.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
10
Poslať správu

Chceš vedieť, keď JH19 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.