Prečo je jachtársky život bomba?

Snívaš o práci na jachte? Láka Ťa život boháčov, plachtenia, gurmánskych zážitkov a nekonečných západov slnka? Čekni,prečo sa oplatí skúsiť niečo nové a robiť na jachte.

1. MONEY, MONEY, MONEY

Nebudem klamať, peniaze sú pre mnohých, ktorí sa rozhodli pracovať ako posádka na luxusných jachtách najväčšou motiváciou. Ak sa skúšaš dostať do tohto odboru,možno by som poradila si vymyslieť nejakú lepšiu "výhovorku", prečo sa uchádzaš o tento typ práce :D

Zárobok na jachte je na naše slovenské pomery nadpriemerný. V porovnaní s Angličanmi alebo Francúzmi, či Talianmi máme obrovskú výhodu v tom, že náklady na život na Slovensku sú oveľa nižšie. To znamemná, že keď si Slovák prinesie domov eurá zarobené na jachte, má ich zrazu veľmi veľa :D

2. ŽIVOTNÝ ŠTÝL AKO Z FILMU

Byť full time na jachte znamená, že sa plavíš na tie najkrajšie miesta, na pláže s tým najbelším pieskom, alebo kotvíš pri malom súkromnom ostrove...Ak si na tej "správnej jachte", budeš mať čas si to tam užiť a spoznávať. Veľmi rýchlo si zvykneš vidieť, cítiť a ochutnávať luxus, ktorým si ako crew každodenne obklopený. Po tom, ako tvoj boss odíde z jachty, zrazu máš ten úžasný výhľad len pre seba. Záleží na kapitánovi jachty, či posádke dovolí používať vodný skúter, paddle board a iné vybavenie na vodné športy ktoré jachta má. Keď je kapitán v pohode je to dobrá pecka. Ocitneš sa napríklad na Bahamách v rýchlostnom člne skáčucom po tyrkysovej vode smerujúcom na malinkú pláž s jemným bielym pieskom, kde si vychutnáš popoludnie po práci a vychladene pifčo z chladiaceho boxu.

Stane sa z teba gurmán lebo obedy a večere na lodi ti varí šéfkuchár. Keď ideš do reštaurácie, veľmi často sa ti stane, že pôjdeš do reštiky s Mišelinovou hviezdou. Vieč čo myslím,to kde ti dajú tie veľké taniere, ktoré pofŕkajú dačim zeleným a ružovým a do stredu pacnú stejk o veľkosti medaile, čo si vyhral na športovej olympiáde na strednej.

3. CESTOVANIE TAKMER ZADARMO KADE-TADE

Vďaka práci na jachte som navštívila miesta, kde by som sa inak asi nedostala. Okrem toho, že som toho videla celkom dosť, táto práca mi umožnila žiť vo Francúzsku, Taliansku, na Malorke a v Karibiku. Pred tým, než sa rozhodneš na ktorú jachtu pôjdeš, budeš mať k dispozícii jej itinerár, teda plán cesty. Chceš stráviť zimu v Karibiku? Hľadaj loď, ktorá má v pláne stráviť zimnú sezónu na jednom z množstva teplých karibských ostrovov. Nevieš aké to bude a teda radšej by si ostal len niekde v Stredozemí? Nie je problém, takých lodí je množstvo.

Hovorí sa, že každý tu nájde to,čo hľadá. Len treba byť trpezlivý a uvedomiť si, že nič ale nie je tak celkom zadarmo. Možnosť vyberať si medzi rôznymi jachtami príde až so skúsenosťami a namakanými referenciami z predchádzajúcej jachty. Začiatky sú veľmi ťažké, ale tak je to asi všade...

4. ZISTI, ČO JE V TEBE A SPOZNAJ SÁM SEBA

Zdá sa ti, že potrebuješ nejakú výzvu? Práca na mori je veľkou výzvou. Je to fyzicky no zároveň psychicky náročný job. Naučíš sa žiť v malých priestoroch, naučíš sa zvládať zlé počasie a veľké vlny. V prvom rade sa však dozvieš viac sám o sebe, pretože budeš vystavený situáciám, na ktoré ťa nikto nepripraví. Budeš samostatný no na druhej strane sa z teba stane veľký team player. Na lodi si každý musí navzájom pomáhať (teda taká je teória). Oboznámiš sa s kultúrami, zvykmi, návykmi a zlozvykmi ľudí z tých najrôznejších kútov sveta. Možno si pri niektorých, tak ako ja, uvedomíš, že tí Slováci a Slovensko vôbec nie sú také zlé :) Motivácia, nadšenie, odhodlanie, ťažká práca a smäd po dobrodružtve sú tým, čo ako správny "yachtie" potrebuješ :)

Práca posádky na luxusných jachtách je neobvyklá, dobrodružná a plná množstva príležitostí. Umožní ti dostať sa do celkom iného sveta . Do sveta, kde peniaze sú len veličina, kde plyšové hračky sú značky Dior, kde žiadna požiadavka neostane nesplnená a kde nenormálne je úplne normálne...Tak čo, ideš?

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Dievka z Liptova, co vystudovala namorne pravo a odplachtila sa objavovat svet na jachtach. Miluje cokoladu, jogu, slobodu a more :)

Chceš vedieť, keď Slovak mermaid pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.