14.3.2020 13:29

Zaručená správa o víruse...

Ako napísať, že je dobré o tom nepísať a ako zverejniť, že je dobré to nezverejniť?

Zdá sa niekomu úvod absurdný? Blogový článok „Kto vytvoril koronavírus a prečo je najlepší liek teplá voda? Slovenská alternatívna scéna má odpoveď“ , ma na jednej strane pobavil, zaujal a následne doviedol k zamysleniu, že ide o exkluzívnu ukážku toho, čo sa deje. Niečo podobné, ako aj reakcie dokonca medicínsky vzdelaných ľudí na moju zmienku na FB, že bazén (pre istotu exaktne dopĺňam, že chlórovaná voda v bazéne) je dnes najbezpečnejším miestom. Tak ako?

Poznám 100%-tne účinné riešenie. Vypnúť internet, TV, rádio, nečítať a nepočúvať nič a nikoho, kde sa otvorí téma vírového ochorenia... Asi tak reálne, ako to, že dnes všetci zahodia mobilné telefóny. Takže?

Nie. Žiadny návod zvonku neexistuje. Všetko je len v našom vnútri. U civilizáciou nedotknutých indiánskych kmeňov je smrť oslava radosti z večného života a pravdepodobne si tento akt vo svojom živote aj najviac vážia a uctievajú. Až sa dá povedať, že sa na tento akt tešia. Zase ďalšia absurdita? Alebo indiáni sú iní ľudia, ako my? Nechávam na čitateľovi, nečitateľovi.

To, čo možno už viac ľudí chápe, je rovnováha. Čo mnohí môžu poznať pod slovným spojením jing a jang. Všetko, čo si dokážeme predstaviť sa snaží existovať v rovnováhe. Kto sa tomu troška venuje vie aj to, že rovnováha je nedosiahnuteľný stav, ktorý zaručuje to, že existuje to, čo mi laicky vnímame ako život. Takže je to vlastne podstata našej existencie. A je teraz otázne, kto na ktorej strane stojí, ktorá prevažuje a čím potrebuje svoju prítomnosť vyvažovať. Či sa snaží veci cítiť, má vysokú empatiu sám k sebe, odsudzuje svet, v ktorom žijeme a túži, bohužiaľ nereálne, žiť na zelenej lúke, plnej kvetov, sám so sebou, vtáčikmi a v súlade s prírodou, kde ho nakoniec aj tak môže zožrať nejaký silnejší primát, alebo na tej druhej strane, kde je dav ľudí, držiaci v rukách mobil, sledujúcich rovnaký informačný kanál, kde všetci zborovo híkajú, ohkajú, smejú sa, plačú... presne podľa toho, aká informácia sa práve zobrazí a na rozdiel od silnejšieho primáta ich na živote ohrozujú civilizačné ochorenia, proti ktorým však nemá zjavne žiadny inštiktívny nájstroj na svoju ochranu.

Ale aby to nebolo len bezbrehé plácanie, tak moja rada. Je však len pre mňa. Túžim to mať v rovnováhe. Nechcem sa izolovať. Chcem si však zachovať a rozvíjať svoje cítenie, vnímanie seba samého. Vzhľadom na svoj dlhoročný podnikateľský život, ktorý mi priniesol asi úplne všetko, čo priniesť vie, sa snažím túto minulosť dnes vyvažovať tým, že mi je dnes bližšia tá druhá strana.

Preto dnes inklinujem k forme príjmu, ktorý mi umožňuje mať väčšiu slobodu (nie pohodlie), ako zamestnanie. Tak to mám však len ja a nikto iný na tejto planéte taký už nie je. Takže rada? Žiadna nie je. Neexistuje. Nie zvonku, médií, druhých ľudí. Teda ani odo mňa. Každý ju má totiž v sebe. Či v mobile...? Uf. Už ani neviem. Ako to máš Ty?

Že nadpis článku nemá nič s jeho obsahom? No a čo. Dôležité je predsa zaujať... Či?

Foto: pixabay.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď ALVA pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.