Spoznajte krásy východného Slovenska

Ponúkame vám prehľad zaujímavých a krásnych trás po celom východnom Slovensku

V živote človeka sú udalosti, okolnosti a zážitky, ktorých krásnu stopu v sebe nesie po celý život. Ponúkame vám prehľad unikátnych a pútavých miest na Slovensku. Či už máte radi turistiku, alebo atrakcie, či adrenalínové zážitky, mysleli sme na všetkých, aj na vaše deti. Preto vám želáme, nech je tento sprievodca pre vás inšpiráciou k novým zážitkom.

Roklina Kyseľ

Pokiaľ máte radi dobrodružstvá a trošku adrenalínu - Kyseľ Ferrata vás určite osloví. Po viac ako 40 rokoch od požiaru v rokline Kyseľ je opäť možný prechod celou roklinou Kyseľ v NP Slovenský raj.

Dolina je vybavená istiacimi fixnými lanami a železnými stúpačkami. Výbavou, ktorú potrebujete pri návšteve Ferraty je ferratový istiaci set s tlmičom pádov, prilba a pevná protišmyková obuv. Pokiaľ tento set nemáte, nevadí. Je možné si

ho zapožičať na Čingove (Chata na Rázcestí) a Podlesku (ATC Podlesok, Bufet Poniklec, Ranč Podlesok). Na rovnakých miestach si taktiež môžete zakúpiť vstupenku, nakoľko je Ferrata je spoplatnená.

Jednodňové vstupné na osobu je 6 €. Zakúpenie vstupenky však môžete zrealizovať aj pomocou sms s textom KYSEL BASIC alebo KYSEL REGION na cislo 8866. Cena SMS: 6 EUR. Podrobnosti, obmedzenia a novinky si viete starostlivo vyhľadať na oficiálnej stránke Slovenského Raja. Táto dolina je prístupná v čase od 15.6. do 31.10.

Cesta korunami stromov – Bachledova dolina

Medzi novšie atrakcie na východnom Slovensku patrí chodník medzi

korunami stromov Bachledka. Prechádzke s výhľadmi na okolie Tatier, Pienin či Zamaguria sa určite potešia malí i veľkí. Tento chodník o dĺžke viac ako 600 m nájdete neďaleko Ždiaru. K chodníku sa dá vyviezť lanovkou, prípadne si urobíte turistiku – toto rozhodnutie je len na vás. Pre odvážlivcov, ktorí sa neboja výšok a sú za každú zábavu, je prichystaný 67 metrov dlhý suchý tobogan, ktorým si môžete skrátiť cestu dole.

Alebo si môžete užiť pohľad z pochôdznej siete z 32m výšky. Pozdĺž chodníka sa nachádzajú edukačné tabule a na vrchole veže natrafíte na ďalekohľad. Detské ihrisko je prístupné pred vstupom do areálu, takže o zábavu pre celú rodinu bude určite postarané. Chodník korunami stromov je v celej dĺžke bezbariérový – kočiare ani vozíčky nie sú v tomto areály žiadnym problémom.

Chceme upozorniť na fakt, že vďaka pandémií COVID-19, je potrebné si informácie o dostupnosti a prístupnosti zistiť pred uskutočnením akéhokoľvek výletu, alebo atrakcie. Za pochopenie ďakujeme.

Pre ďalší skvelé tipy výletov po celom Slovensku navštívte našu online publikáciu na strane č.28

---> Tu.

Naša publikácia bola vytvorená na školské účely a je zastrešená Fakultou masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

(Autor príspevku Veronika Hamráková)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
La vie en rose

Chceš vedieť, keď minnien.nikka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.