Spoznajte krásy západného Slovenska

Ponúkame vám prehľad zaujímavých a krásnych trás po celom západnom Slovensku

V živote človeka sú udalosti, okolnosti a zážitky, ktorých krásnu stopu v sebe nesie po celý život. Ponúkame vám prehľad unikátnych a pútavých miest na Slovensku. Či už máte radi turistiku, alebo atrakcie, či adrenalínové zážitky, mysleli sme na všetkých, aj na vaše deti. Preto vám želáme, nech je tento sprievodca pre vás inšpiráciou k novým zážitkom.

Záruby

Na Záruby sa môžete vybrať od Smolenického zámku. Cesta na Záruby trvá približne 2 hodiny, takže cestu tam aj späť zvládnete približne za 4-5 hodín. Je možné sa vydať na cestu aj od vodnej nádrže Buková.

Pokiaľ si chcete urobiť celodenný výlet zo Smoleníc na Ostrý Kameň a naspäť cez Brezinky dolinou, počítajte s približne 7 hodinami. Samotný prechod hrebeňa je peknou trasou v každom ročnom období, ktoré dodáva turistike určité čaro.

Svätojurský náučný chodník

Svätý Jur má pomerne málo známy Svätojurský náučný chodník. Čakajú na vás čarovné výhľady na Bratislavu, lesy s hradom Biely kameň aj voňavé vinice. Tento chodník vám osvetlí históriu vinohradníctva v tomto meste, ale aj históriu mesta samotného. Trasu začíname pred kostolom sv. Juraja vo Svätom Jure. Ďalej je potrebné pokračovať strmou Mariánskou cestou, z ktorej je potrebné odbočiť na chodník do viníc. Na hradisku sa dá opekať a nájdete tam aj zaujímavé tabule, ktoré sú súčasťou Svätojurského náučného chodníka. Táto trasa je nenáročná a preto je vhodná aj pre 2-3 ročné deti, ktoré ju pokojne vedia absolvovať.

Chceme upozorniť na fakt, že vďaka pandémií COVID-19, je potrebné si informácie o dostupnosti a prístupnosti zistiť pred uskutočnením akéhokoľvek výletu, alebo atrakcie. Za pochopenie ďakujeme.

Pre ďalší skvelé tipy výletov po celom Slovensku navštívte našu online publikáciu na strane č.28

---> Tu.

Naša publikácia bola vytvorená na školské účely a je zastrešená Fakultou masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

(Autor príspevku Veronika Hamráková)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
La vie en rose

Chceš vedieť, keď minnien.nikka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.