Knihy, čo ťa nakopnú : FAKE

Väčšine ľudí peniaze vysajú život z tela, mysle a z duše. Ľudia o peniazoch klamú, niesú uprimní k sebe ani k ostatním. Prečo?

Hovoria : „Peniaze ma nezaujímajú’’, ale chodia do práce, ktorú neznášajú. Zazlievajú bohatým, že ich majú. Kúpujú si Lotto v nádeji, že vyhrajú milión. Budú sa s vami o ne súdiť, a sú schopní pre ne uzavrieť manželstvo. Hovoria deťom aby mali dobré známky v škole. Miesto toho, aby si priznali, že sú nezbytné pre život …

Fakt je ten, že ľudstvo vstúpilo do éry zrýchlujúceho sa zrýchľovania. Čítanie tejto knihy je ako nasadiť si potápačskú masku a nahliadnúť do temného sveta, kam vidí len málokto. Kniha je konkrétne o „falošných peniazoch“, „falošných učiteloch“ a „falošných aktívach“.

Robert o falošných peniazoch tvrdí napríklad, že americká mena visí na vlásku a je „falošná“ od doby, čo prezident Nixon odstránil americký dolár zo zlatého štandardu. Banky tlačia falošné peniaze a lavína sa začala nabaľovať a tiká ako časovaná bomba. A že „Božie peniaze“ (t. J. „SKUTOČNÉ zlato a striebro“) sú správnym smerom, a to z rôznych dôvodov. A taktiež sa pozitívne nakláňa k peniazom ľudu, ktorými sú kryptomeny.

Na tému falošných učiteľov je najsmutnejšie, že v roku 1971 sa svet zmenil, ale vzdelávací systém nie. Povedzme si na rovinu, čo nás naučila škola o peniazoch? Pre väčšinu ľudí je odpoveď „nič“. Väčšina učiteľov sú skvelí ľudia. ALE náš vzdelávací systém je však nefunkčný, zastaraný a nedokáže pripraviť študentov na skutočný svet…

Kniha zodpovie aj prečo chudobní a príslušníci strednej vrstvy sú stále viac a viac chudobnejší. Jednoducho povedané kupujú falošné aktíva. Falošný majetok, ktorý vyberá z ich vrecka peniaze namiesto skutočného majetku, čo ma dávať peniaze do vrecka.

Kniha vás môže niekedy až vystrasiť ale je veľmi náučná a hlavne o pravdivej hodnote peňazí. Odporúčam všetkým, koho zaujímajú financie a pre tých, ktorí hľadajú pravdu.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Verím, že deň za dňom môžete napredovať malými krokmi. Každý deň môžeme byť o niečo múdrejší, lepší, štedrejší, empatickejší ako predchádzajúci deň. Milujem osobný rozvoj a čítanie kníh :)

Chceš vedieť, keď Monika Hudacek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.