Knihy, čo ťa nakopnú : HÚŽEVNATOSŤ

Kniha, ktorá je hlbokým ponorom do viac ako 10 ročného výskumu psychologičky Angely Duckworth z Pennsylvánskej univerzity a ukazuje podloženými štúdiami :

že NIE „genialita“ - definovaná ako talent alebo I.Q. ale práve „húževnatosť - (odhodlanie, pevná vôľa, guráž)“- je tou hnacou silou úspechu.

Zistila, že toto sú predpoklady úspešných ľudí : sú odvážni, majú vášeň a sú schopní vytrvať. Huževnatí ľudia si dokážu nielen nájsť , čo ich baví, a tento záujem rozvíjať, no oni sa ho naučia aj prehlbovať. Sú odolní, pracovití a majú smer, a to najpodstatnejšie je, dokončia to, čo začnú.

Vlastne byť húževnatý v mojom pochopení znamená, že jej polovicu tvorí vytrvalosť a je to o tom stále dávať jednu nohu pred druhú. Húževnatosť znamená pevne sa držať cieľa. Byť húževnatý znamená investovať deň čo deň, týždne - roky do náročnej praxe. Byť húževnatý znamená padnúť sedemkrát a vstať osem.

Táto kniha je podľa mňa unikátnym prínosom pre túto dobu. Oproti očakávaniam rýchlych výsledkov a okamžitých dopadov, vnáša rozmer dlhodobej vytrvalosti a konzistentnosti. A je skvelé, že nám to má v dnešnej dobe kto pripomenúť.

Naučila ma, že ak chceme byť skutočne „vytrvalým“ človekom, musíme naďalej „tvrdo pracovať“ správnym smerom. A že vytrvalosť je ako behať maratón. Vytrvalosť je milovať to, čo máme radi, a mať to radi aj naďalej. Lebo ak chceme niečo dosiahnúť MUSÍME mať nadšenie a vytrvalosť. A cesta rozvoja si vyžaduje - dril, štúdium a cvičenie. A musíme si uvedomiť, že všetko si bude vyžadovať energiu, disciplínu a vytrvalosť.

Skvelá kniha o motivácii a o volaní po zmysluplnosti. Nájdu sa v nej ľudia z biznisu a vedy, tí ktorí sa venujú téme vzdelávania, rodiča : starý rodičia a aj tí, ktorí vychovávajú deti, ale aj ľudia, ktorí chcú pracovať na svojom vlastnom rozvoji. Je to neuveriteľne pozitívna kniha a je nevyhnutnosťou vlastne pre všetkých, ktorí majú záujem dosiahnuť vynikajúce výsledky v akejkoľvek oblasti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Verím, že deň za dňom môžete napredovať malými krokmi. Každý deň môžeme byť o niečo múdrejší, lepší, štedrejší, empatickejší ako predchádzajúci deň. Milujem osobný rozvoj a čítanie kníh :)

Chceš vedieť, keď Monika Hudacek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.