Cesta svetom - návrat domov (+fotogaléria)

Nebudem ťa už obťažovať dlhými textami. Dorazil som šťastlivo domov. Táto časť série článkov Cesta svetom je teda len veľmi stručným zhrnutím môjho tripu s väčšou dávkou fotiek.

26.12. som odišiel z domu a opäť videl kúsok sveta. Hovorí sa, že keď zomierate, celý život vám prebehne pred očami ako film, takže chcem mať za ten svoj minimálne nomináciu na nebeskú verziu Oskara. Nebude akčný, ani erotický, no zábery budú stáť zato.

Niekoľko týždňov pred odchodom sme si kúpili šesť leteniek. Bez plánov alebo predstáv o ceste, proste len kombinácia lacných letov, a po sviatkoch sme sa vrhli nato.

Štart bol v Topoľčanoch.

Autobus nás odviezol do Prahy, kde sme ešte stihli vianočnú atmosféru na trhoch a prejsť si čarovné uličky českej metropoly.

Prvý let nás teda čakal z hlavného mesta našich susedov, a leteli sme k ďalším, o niečo východnejšie. Vítal nás Kyjev. Zlaté kupoly, extrémne nízke ceny (a platy) a veľa vynaliezavých ľudí, ktorí sa snažili obrať turistov. Aj keď bolo mesto naozaj krásne, padajúca hmla a fotky stoviek mŕtvych vojakov zanechávali pochmúrny dojem.

Kyjev mal byť pôvodne len krátkou prestupnou stanicou. Pôvodný let nám však odložili a museli sme zostať dve noci. Z Ukrajiny ma čakal najdlhší let v živote. Smer Čína! Ešte pred pár mesiacmi by som o dovolenke v Číne ani nesníval. Zrazu to bolo realitou. Tu si však môžete prečítať, že Peking nie je zrovna vysnívanou destináciou. Ja sa však raz určite vrátim, pretože čínska kultúra ma fascinuje.

Po nevydarenom Silvestri sme leteli na Langkawi. Vážne som ani netušil čo to je, no pri kúpe leteniek to na fotkách vyzeralo fakt dosť dobre. A stálo to zato. Je to raj na zemi.

Ak sa ti nechce otvárať článok o Langkawi, je to súostrovie v Malajzii. A práve jej hlavné mesto bolo našou ďalšou zástavkou.

Poslednou zástavkou v Ázií bol Singapur, levie mesto bez levov. Snáď najzelenšie mesto na svete, jedno z najbohatších, najhustejšie obývaných a najkrajších. A tiež prezývané mestom pokút. Dôvod sa dočítaš v článku.

Vstupnou bránou do Európy boli Atény. Šieste hlavné mesto na našej ceste.

Z Grécka už len krátkym letom do Bratislavy.

Nalietali sme teda tísice kilometrov, pešo nachodili minimálne 20 000 metrov, využili skútre, autá, taxíky, uber, lode, metrá, autobusy a bicykle.

Videli sme divy sveta,

kúpali sa v bazénoch ale aj oceánoch,

,obdivovali ľudské výtvory

ale aj tie od prírody,

ochutnali nejaké domáce jedlá a alkohol,

navštívili jaskyne a parky,

a zažili nezabudnuteľné chvíle.

Tento článok je strohý na slovo, pretože veľa ľudí je v tejto dobe lenivých čítať. Ak vás ale zaujíma viac, rozkliknite si môj profil a čaká tam na vás mnoho! Nie len o tejto ceste svetom, ale tiež o ceste po stopách Drakulu, sklamaní zo Srí Lanky, víkende v Izraeli a Egypte alebo precestovanej Európe za peniaze, ktoré som si zarobil počas strednej školy robením cheesburgerov.

A ak si ten typ, ktorý má radšej obrázky, klikni SEM.

Nezabúdaj, že to čo ťa drží doma nie je nedostatok peňazí, ale odvahy!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Štibrányi pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.